http://gamovarzesh.ir

پایگاه خبری گام و ورزش فوتبال و فوتسالایرج عرب مطرح کرد: ۵۰درصد وقت وزیر صرف سرخابی‌ها می‌شود/ رفتن برانکو را پیچیده کردند
شناسه خبر :201
شنبه, 17 آگوست 2019
132 بازدید
پ

مدیرعامل باشگاه پرسپپولیس با اشاره به رفتن برانکو ایوانکوویچ از این تیم گفت: وزیر ورزش پیگیر ماندن برانکو بود، خود او هم می توانست این کار را انجام دهد اما نمی خواست. به گزارش پایگاه خبری گام و ورزش، ایرج عرب ضمن بیان اینکه پرسپولیس را در نیم فصل گذشته تحویل گرفت، با ارائه گزارشی […]


مدیرعامل باشگاه پرسپپولیس با اشاره به رفتن برانکو ایوانکوویچ از این تیم گفت: وزیر ورزش پیگیر ماندن برانکو بود، خود او هم می توانست این کار را انجام دهد اما نمی خواست.

به گزارش پایگاه خبری گام و ورزش، ایرج عرب ضمن بیان اینکه پرسپولیس را در نیم فصل گذشته تحویل گرفت، با ارائه گزارشی به بررسی وضعیت این تیم پرداخت.

مشکلات مالی در آغاز ورود به باشگاه

وی گفت: بعد از تحویل گرفتن تیم، نقل و انتقالات لازم را انجام دادیم. یک مرحله اردو در قطر داشتیم که خوب بود و اینگونه وارد نیم فصل دوم مسابقات شدیم. ضمن اینکه در آغاز ورود به باشگاه متوجه مشکلات مالی بازیکنان شدیم و به همین دلیل در همان آغاز ورود مبالغی را پرداخت کردیم.

وی با بیان اینکه باید پاداش هایی هم بابت دیدارهای آسیایی پرداخت می شد، خاطرنشان کرد: البته برای انتقال وجه به باشگاه روزهای سختی را تحمل کردیم.  ۷۰ درصد این پول با پایین آمدن نرخ ارز صرف پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان شد.

رفتن برانکو پیچیده نبود اما آن را پیچیده کردند

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه بعد از قهرمانی در جام حذفی با موضوعات مرتبط با رفتن برانکو مواجه شدیم، ادامه داد: باید در این مورد به صورت مفصل توضیح دهم. رفتن برانکو پیچیده نبود اما آن را پیچیده کردند. روزی در هتل  برانکو را دیدم. او در پاسخ به سوال من که پرسیدم چه برنامه ای دارید گفت که می‌ مانم،  ما پیش از آن ۵۰۰ هزار یورو به برانکو داده بودیم و حتما این موضوع را می دانید.

برانکو پیش پرداخت می خواست درحالیکه وسایلش را از ایران برده بود

وی با بیان اینکه بخش عمده مطالبات برانکو بعد از قهرمانی های آخر به دست آمده بود، تصریح کرد: درست یک روز بعد از رفتن برانکو، وکیل او در نامه ای اعلام کرد که باید ۲۲۰ هزار دلار پیش پرداخت فصل بعد را پرداخت کنیم ضمن آنکه گفته شده بود برانکو پاداش هایش را هم می خواهد. ما هم پول را تامین کردیم، حتی بلیت برگشت برانکو را هم تهیه کردیم. در این میان به برانکو هم اعلام کردیم پول شما به صورت نقدی آماده است و باید در امارات تحویل دهیم.

عرب در این رابطه افزود: با همه اینها برانکو ۲ روز پیش از مهلتی که تعیین کرده بود (۱۸ ژوئن) در نامه‌ای اعلام کرد که من فسخ یکطرفه می‌خواهم. ما نیاز خود به ادامه همکاری با برانکو را اعلام کردیم و اینکه باید بماند اما او ۲ ماه قبل وسایلش را برده بود! ما از این موضوع بی اطلاع بودیم. نمی دانیم چرا با وجود این کار خواسته بود که پیش پرداخت بگیرد.

وزیر ورزش هم پیگیر ماندن برانکو بود اما خودش نمی خواست

وی با اشاره به پیگیری های وزیر ورزش در این زمینه و اینکه می خواست برانکو در پرسپولیس بماند، ادامه داد: جلسات زیادی در این زمینه برگزار شد. حتی فدراسیون فوتبال هم پیگیری هایی داشت اما برانکو نمی خواست بماند در حالیکه پول او آماده بود و می توانست بماند.

به دنبال شکایت نیستیم

عرب در ادامه با بیان اینکه به هیچ وجه دنبال شکایت نیستیم و دنبال حل این موضوع هستیم، گفت: در آینده باید جوابگوی نهادهای نظارتی باشیم به همین دلیل طلب او را ندادیم. میگویند درون باشگاه مسائلی است که اینگونه موضوعات را بپوشاند اما درست نیست. موضوع اصلی اینجاست که فرصت زیادی نداشتیم چراکه همزمان با فصل نقل و انتقالات درگیر موضوعات مرتبط با برانکو و رفتنش شدیم.

در جریان مذاکره با گزینه های مربیگری، رنگ نور و آفتاب ترکیه را ندیدیم

وی با یادآوری اینکه در ادامه هم درگیر انتخاب سرمربی جدید برای باشگاه شدیم و در سفر ۴۸ ساعته به استانبول مذارکرات لازم در این زمینه را انجام دادیم، یادآور شد: مذاکرات در ترکیه به گونه ای بود که اصلا رنگ نور و آفتاب را ندیدیم چراکه مدام در حال رایزنی و مذاکره با مربیان خارجی بودیم.

وزیر دخالتی در مسائل باشگاه ندارد
«وزیر ورزش در تصمیمات و اتفاقات مرتبط با باشگاه پرسپولیس دخالتی دارد؟»، وی در پاسخ به این پرسش با یادآوری اینکه سلطانی فر رئیس مجمع باشگاه است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه یا متأسفانه بسیاری افراد وزیر را پاسخگوی مسائل می‌دانند، اما او دخالتی در مسائل ریز و کلان باشگاه ندارد. البته نظر وزیر در مورد برانکو و ماندنش مثبت بود و حتی رایزنی بین‌المللی هم با سفارت ایران در کرواسی انجام داد.

حفظ برخی بازیکنان به خاطر وجود بندی در قراردادشان راحت نبود

مدیرعامل پرسپولیس که با برنامه ورزش و مردم صحبت می کرد در بخشی از صحبت های خود حفظ بازیکنانی که در قهرمانی این تیم نقش داشتند را کاری با ارزش عنوان کرد و گفت: البته انجام این کار راحت نبود به خصوص که در قراردادشان بندی وجود داشت ضمن اینکه زمان هم کم داشتیم. وی در همین رابطه یادآور شد که باشگاه پرسپولیس دو بازیکن ملی پوش و چهار بازیکن جوان به فهرست نفرات خود اضافه کرده است.

جدایی مصلح و رفیعی با نظرِ مکتوب سرمربی تیم انجام شد

جدایی شایان مصلح و سروش رفیعی از فهرست بازیکنان پرسپولیس موضوع دیگری بود که عرب در رابطه با آن گفت: کالدرون در مورد این دو بازیکن و نخواستن آنها به ما نامه نوشت. این موضوع را در نشست خبری هم عنوان کرد که نخواستن این دو بازیکن نظر خودش بوده است. در مقابل البته پرسپولیس دو بازیکن ملی پوش و چهار بازیکن جوان به فهرست نفرات خود اضافه کرده است. احمدزاده و امیری از جمله نفراتی هستند که با نظر کالدرون جذب شدند.

عدم بازی های تدارکاتی خوب در ترکیه را جبران کردیم

عرب با اشاره به اردوی پرسپولیس در ترکیه و همچنین پرداخت مطالبات بازیکنان تصریح کرد: برای انتخاب محل برگزاری اردوی تدارکاتی زمان زیادی در اختیار نداشتیم و در نهایت ترکیه را انتخاب کردیم. شرایط آب و هوایی ترکیه هر لحظه در حال تغییر بود. بازی های تدارکاتی خوبی هم در ترکیه انجام ندادیم اما این موضوع در تهران به خوبی جبران شد.

بازیکن برزیلی پرسپولیس یکشنبه وارد تهران می شود

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه برای جذب بازیکن خارجی اقدامات لازم صورت گرفته است، گفت:  بازیکن برزیلی موردنظر کادر فنی یکشنبه به تهران سفر می کند. وی یک روز بعد تست پزشکی می دهد. این بازیکن در شرایط مسابقه قرارد دارد و بعد از گذراندن تست‌های پزشکی می‌تواند به میدان رود.

شایعه استعفایم عجیب است

عرب با بیان اینکه پرسپولیس این روزها بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت هوادارانش است تا بتواند با آرامش فصل را شروع کند، خاطرنشان کرد: شایعه استعفای من هم خیلی عجیب است. اینکه می گویند من اعلام استعفا کرده ام و وزیر هم موافقت کرده است در حالیکه در دو روز گذشته من اصلا به وزارت ورزش نرفته ام. اصلا برخی در سایت‌ ها و شبکه‌ های اجتماعی کارشان این است که هر روز با یک خبر نادرست آرامش پرسپولیس را مختل کنند.

نمی توانیم هر روز تکذیبیه بدهیم

وی افزود: یک هوادار از آمریکا  پیام داده که چرا پرسپولیس در زمین نامناسب تمرین می کند اما این‌طور نیست. ما به خاطر ترمیم زمین ورزشگاه شهید کاظمی برای مدتی کوتاه زمین دیگری را اجازه کردیم که چمن مصنوعی ندارد و کیفیت چمنش هم خوب است.این را گفتم که بگویم اخبار نادرست باعث اینگونه واکنش ها از طرف هواداران می شود. همانطور که شایعه شده بود که وزیر مخالف اردوی پرسپولیس در ترکیه است، سرمربی تیم باید ارزان باشد، تیم نباید بازیکن خارجی جذب کند و …، هیچ یک از اینها حقیقت نداشت اما قرار هم نیست ما هر روز مقابل شایعه ها واکنش داشته و تکذیبیه دهیم.

دو دسته افراد شایعه استعفای من را مطرح کردند

«چه کسانی باعث مطرح شدن شایعه استعفای مدیرعامل پرسپولیس بوده اند؟»، عرب در پاسخ به این پرسش کفت: این افراد کسانی هستند که میزطلبند یا منافعی در باشگاه داشته‌اند؛ اینگونه صحبت ها نشات گرفته از ذهن‌های بیمار است. من که شخصا فضای مجازی را کنار گذاشته‌ام چراکه رسانه دارم و نیازی به آنها نمی بینم.

۵۰ درصد وقت وزیر برای سرخابی ها است

«باید تکلیف پرسپولیس و استقلال در مورد دولتی یا خصوصی بودن آنها مشخص شود»، عرب با بیان این جمله گفت: سرخابی ها نباید ۵۰ درصد زمان وزیر را بگیرند. این دو باشگاه اهمیت زیادی دارند که این بزرگی به خاطر هواداران دو تیم است، اما ظرف کوچکی دارند. اگر دو باشگاه دولتی هستند باید بودجه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود.

پرسپولیس ساختمان درست و حسابی ندارد

عرب به صحبت کاشانی مبنی بر اینکه پرسپولیس یک تیم است اشاره کرد و گفت: ما در حوزه دیگری فعالیت نداریم و حتی ساختمان درست و حسابی هم نداریم. یکبار در هواپیما به کابین خلبان رفتم و با او هم صحبت شدم. این خلبان می گفت که کاری به حواشی نداشته باشید، کارها خوب پیش می رود. البته که طی سال های گذشته در باشگاه نظم و چارچوب بهتری به لحاظ مالی ایجاد شده که دلیل آن اسپانسرها هستند.

مشکلات سرخابی ها به خاطر دولتی بودن آنها است

عرب با تاکید بر اینکه اراده وزیر ورزش بر خصوصی شدن پرسپولیس و استقلال است، گفت: نباید این مسئله را پیچیده کنیم. مشکلات ناشی از دولتی بودن باشگاه‌ها است ضمن اینکه فضای مجازی فضای کاملا شایعه و تخریبی است. دقیقا به مواردی پرداخته می شود که به طور مستقیم باعث ضربه خوردن باشگاه می شوند. البته که بسیاری از مشکلات داخلی را به هواداران منتقل نمی کنیم. چرا باید آنها درگیر این مسائل شوند؟ در حساب هواداری ما ریالی وارد نشده اما ما باید حمایت معنوی هواداران را داشته باشیم و آن را به حمایت مادی تبدیل کنیم. منظور این است که کارهایی مانند همین که از اپراتور برای ما درآمد زایی می‌شود را انجام دهیم.

برخی به دنبال ضربه زدن به تیم از طریق هواداران هستند

وی با بیان اینکه برخی می گویند بروید و این سیم کارت را بشکنید، ادامه داد: این کار باعث می شود که همین اندک حمایت مادی هم از بین برود. برخی می‌خواهند با سو استفاده از هواداران به تیم ضربه بزنند. یک عده توهمات خود را در فضای مجازی منتشر می کنند. در این فضا زندگی خصوصی هم منتشر می شود.

عرب از باخت تیمِ برانکو خوشحال است؟

عرب در مورد شکست تیم الاهلی که برانکو هدایت آن را بر عهده دارد و اینکه از این نتیجه خوشحال است، گفت: اینقدر سطحی نگر نباشیم. باید قدردان زحماتی باشیم که برانکو برای پرسپولیس داشت. نباید آرزوی شکست هیچ کسی را داشته باشیم.

به پرسپولیس از بالا چیزی القا نمی شود

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در بخش پایانی صحبت های خود به یک موضوع اشاره کرد و گفت: زمانی که به دنبال جذب سرمربی جدید بودیم اینگونه عنوان کردند که خلیلی با فلان مربی لابی کرده در حالیکه هیچ نقشی در انتخاب سرمربی نداشت. حیف است، اینها سرمایه‌های ما هستند. فرد نمی‌ ماند اما پرسپولیس همیشه می‌ ماند. در کل این را تاکید می کنم که هیچ چیزی از بالاتر به باشگاه پرسپولیس القا نمی‌شود. باشگاه مشغول تلاش است و هواداران هم باید از کالدرون و تیم حمایت کنند.

منبع: مهر

پ
برچسب ها:
نظرات و تجربیات شما
نام:
ایمیل:
سایت شما:
* نظری شما:

قوانین ارسال نظر
قوانین ارسال نظر

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت < <دیوار خبر>>مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.